Zbierky audiovizuálnych záznamov

 

Zbierka obsahuje nosiče rôzneho druhu – MG pásy, VHS kazety, CD a DVD, LP platne, externé disky. Ich obsahom sú videozáznamy divadelných a televíznych inscenácií, televízne a filmové dokumenty o osobnostiach a kultúrnych podujatiach spätých s divadlom a tiež audiozáznamy rozhlasových spracovaní divadelných hier, rozhlasových relácií a hudobných diel spätých s divadlom (operné árie, inscenačná hudba a pod.). Zbierka je sprístupnená verejnosti prezenčne v priestoroch videotéky.

 

Videotéka Divadelného ústavu je od 7. septembra 2020 opäť otvorená pre verejnosť – v rámci bezpečnostného režimu až do odvolania vo vybraných dňoch.

 

Vážení bádatelia,

v súvislosti s prevenciou ochorenia COVID-19 bude videotéka Divadelného ústavu od 7. septembra 2020 až do odvolania sprístupnená verejnosti v obmedzenom režime a to nasledovne:

-  každý pondelok od 9:00 do 16:00 hod.

 

Venujte prosím pozornosť a dôsledne si prečítajte Hygienické opatrenia pri obmedzenej prevádzke archívu, múzea a dokumentácie Divadelného ústavu.

Pre prezenčné štúdium archívnych a dokumentačných materiálov  je nutné dodržať nasledovný postup:

  1. Pred návštevou videotéky je nutné dohodnúť si presný termín návštevy (deň a časový rozsah prezenčného štúdia) a predmet štúdia (vzhľadom k štvor až päťdňovej karanténe prezenčne poskytnutých materiálov nemusia byť požadované súbory aktuálne dostupné).

Pre návštevu videotéky cez emailovú adresu

barbora.gvozdjakova@theatre.sk

alebo na tel. č. 02/204 87 308

  1. Ak sa nemôžete dostaviť na dohodnutú dobu, informujte nás o zrušení rezervácie vopred (aspoň s 24-hodinovým predstihom).

  2. Vstup a pobyt návštevníka vo videotéke je možný len s vlastnými ochrannými prostriedkami – rúškom, a to po celú dobu štúdia a na základe rešpektovania aktuálne platných hygienických pravidiel – dezinfekcia rúk pred vstupom do videotéky, meranie teploty.

  3. Pri návšteve videotéky je nutné vyplniť Dotazník návštevníka pred vstupom do bádateľne a videotéky. Dotazník je dostupný TU alebo priamo na mieste.

Otváracie hodiny

Pondelok: 9.00 – 16.00

Utorok: nestránkový deň

Streda: nestránkový deň

Štvrtok: nestránkový deň

Piatok: nestránkový deň

Publikácie Divadelného ústavu
A
A
A