Divadlo Andreja Bagara v Nitre – 70 bola zaradená do kolekcie Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2019

Publikácia, ktorú vydalo Divadlo Andreja Bagara v Nitre a Divadelný ústav, sa dostala do kolekcie Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2019 v kategórii Vedecká a odborná literatúra.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Publikácia k 70. výročiu založenia Divadla Andreja Bagara v Nitre pútavým spôsobom predstavuje históriu, významné inscenácie, osobnosti a udalosti nitrianskeho divadla od jeho založenia v roku 1949 až po súčasnosť.

Vizuálne bohatá a pôsobivá publikácia obsahuje viac ako 500 fotografií slávnych inscenácií, významných osobností, ale aj na skeny plagátov, návrhy kostýmov a scén, fotografie a plány zo stavby novej budovy, ale aj rôzne historické dokumenty zo života divadla. Jej súčasťou sú zároveň súpisy inscenácií, spolupracujúcich umelcov, ocenení a pod. Na príprave 320 stranovej publikácie spolupracovalo sedem autorov: Miroslav Ballay, Slavka Civáňová, Jaroslav Dóczy, Walter Nagy, Peter Oravec, Miro Zwiefelhofer, Marta Žilková a ďalších viac ako 20 spolupracovníkov. Graficky ju pripravil grafický dizajnér Marek Kianička.

Za zvýhodnenú cenu 20,00 € si môžete publikáciu objednať TU

Divadlo Andreja Bagara v Nitre

NAJKRAJŠIE KNIHY SLOVENSKA 2019

Súťaž je pokračovateľom tradície založenej v roku 1965, ktorá od svojho vzniku sleduje zámer zvyšovať výtvarnú úroveň a kvalitu polygrafického spracovania kníh. Hlavným usporiadateľom je BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti, spoluusporiadateľmi sú: Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenská národná knižnica a Zväz polygrafie na Slovensku. 

Do tohto ročníka súťaže vydavatelia prihlásili doteraz najväčší počet 214 kníh. Porota, ktorej predsedom bol Karol Felix, vybrala ako Najkrajšie knihy Slovenska 2019 dvadsať kníh a dvanásť študentských prác. Desať titulov získalo sedem hlavných cien.

UDELENÉ CENY (plus fotografie)

KOLEKCIA NAJKRAJŠIE KNIHY SLOVENSKA 2019 (plus fotografie)

PRÍHOVOR predsedu poroty Karola Felixa k aktuálnemu ročníku súťaže NKS 2019

ZASADNUTIE POROTY (video)

VÝSTAVA  (virtuálna prehliadka z výstavy v Galérii Dušana Rolla v BIBIANE)

KATALÓG

A
A
A