Súťaž Dráma 2000 - 2010

DRÁMA 2010

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
48

VÍŤAZNÉ TEXTY:
1. miesto            
PETER JANKŮ: Kamene života
ZUZA  FERENCZOVÁ: Babyboom
2. miesto            
LENKA LANGRONOVÁ: Z prachu hvězd
3. miesto            
HELENA ELIÁŠOVÁ: Té noci
MARTIN HVIŠČ: Triáda

CENA SLOVENSKÉHO ROZHLASU
PETER JANKŮ: Kamene života

ZLOŽENIE POROTY DRÁMA 2010:
Roman Polák, predseda poroty, režisér
Vladislava Fekete, riaditeľka Divadelného ústavu
Viliam Klimáček, dramatik
Andrea Dömeová, dramaturgička Divadla Astorka Korzo 90
Iva Klestilová, dramaturgička

 

DRÁMA 2009

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV:
31

VÍŤAZNÉ TEXTY:
1. miesto: Lukáš Brutovský: Na obed, Gabriela Alexová: Drobný popkorn v noci

OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
2. miesto: (neudelené)
3. miesto: Iveta Horváthová: Omrvinky

CENA SLOVENSKÉHO ROZHLASU:
Gabriela Alexová: Drobný popkorn v noci (Text bude uvedený na vlnách rádia Devín.)

ZLOŽENIE POROTY DRÁMA 2009: 
Viliam Klimáček (predseda poroty; dramatik a režisér); Vladislava Fekete (riaditeľka Divadelného ústavu); Andrea Dömeová (dramaturgička Divadla Astorka Korzo ´90); Iva Klestilová (dramatička a dramaturgička Národného divadla v Prahe); Juraj Hubinák (režisér a dramaturg).

 

DRÁMA 2008

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
30 

VÍŤAZNÝ TEXT: 
všetky tri finálové texty sa umiestnili zhodne na 3. mieste 
1. a 2. miesto porota súťaže neudelila 

FINÁLOVÉ TEXTY
Lukáš Brutovský: Talenty 
Klára Aragonová: Galéria 
Ľuba Lesná: Pravda víťazí (aj proti našej vôli )
 

CENA SLOVENSKÉHO ROZHLASU: 
Do projektu v tomto roku vstúpil aj Slovenský rozhlas vstúpiť do projektu a rozhodol sa každoročne vybrať spomedzi prihlásených textov jeden, ktorý uvedie na vlnách Rádia Devín. Tento rok sa rozhodol pre uvedenie textu Dušana Vicena Napichovači a lízači

ZLOŽENIE POROTY DRÁMA 2008: 
Viliam Klimáček (predseda komisie; dramatik a režisér); Vladislava Fekete (riaditeľka Divadelného ústavu); Andrea Dömeová (dramaturgička Divadla Astorka Korzo´90); Iva Klestilová (dramatička a dramaturgička pražského ND); Juraj Hubinák (režisér a dramaturg) 

 

DRÁMA 2007

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
22

VÍŤAZNÝ TEXT:
Zuza Ferenczová a Anton Medowits: Solitaire.sk

OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
Michaela Zakuťanská: Havaj
Štefan Timko: Jedinečný pohľad do centra

ZLOŽENIE POROTY DRÁMA 2007:
Viliam Klimáček (predseda komisie, dramatik a režisér), Vladislava Fekete (riaditeľka Divadelného ústavu), Andrea Domeová (dramaturgička Divadla Astorka Korzo ´90), Viki Janoušková (dramaturgička SRo), Iva Klestilová (dramatička a dramaturgička pražského ND), Ján Šimko (režisér a dramaturg)

 

DRÁMA 2006

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
35

VÍŤAZNÝ TEXT:
Ján Papuga: Nezávislí

OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
Anna Grusková: Rabínka 
Iveta Horváthová: Sestry Dušehojivé
Peter Scherhaufer: Hovorkyne, alebo tajomstvo septagramu 
Štefan Timko: Zabudni na Chelsea 

ZLOŽENIE POROTY DRÁMA 2006:
Viliam Klimáček (predseda komisie, dramatik), Vladislava Fekete (riaditeľka Divadelného ústavu, dramaturgička a režisérka), Andrea Dömeová (dramaturgička Divadla Astorka Korzo ´90), Iva Klestilová (česká dramatička), Ján Štrbák (režisér a pedagóg VŠMU), Martin Gazdík (dramaturg)

 

DRÁMA 2005

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
26

VÍŤAZNÝ TEXT:
Andrej Kuruc: Keby veci boli tým, čím sú...

OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
Iveta Horváthová: Fetišistky
František Juriga: Rozsudok
Peter Scherhaufer: Umy si rúčky, ideme jesť...
Pavol Weiss: Família alebo Traja bratia

ZLOŽENIE POROTY DRÁMA 2005:
Viliam Klimáček (predseda komisie, dramatik), Andrea Dömeová (dramaturgička, Divadlo Astorka Korzo´90), Vladislava Fekete (režisérka, teatrologička, Divadelný ústav), Marián Amsler (režisér), Karol Horák (dramatik, pedagóg, Filozofická fakulta PU, Prešov), Peter Pavlac (dramaturg, Slovenské národné divadlo), Ján Šimko (dramaturg, režisér)

 

DRÁMA 2004

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
30

VÍŤAZNÝ TEXT:
Jana Bodnárová: Kurz orientálneho tanca

OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
Michal Ditte: Venuša v sieti
Anna Grusková, Ingrid Hrubaničová, Vlado Zboroň: Nýmandi a Nymfomani
Diana Kacarová: Nádych
Timothy Pie: Delirium Tremens

 

DRÁMA 2003

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
19

VÍŤAZNÝ TEXT:
Viliam Klimáček: Staré lásky 

OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
Michal Ditte: Dve slová Belisy Súmračnej... príbeh Evy Luny
Karol Herian: Garáž 
Eva Maliti-Fraňová: Jaskynná panna
Peter Mrva: Večné deti

 

DRÁMA 2002

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
18

VÍŤAZNÝ TEXT:
(prvé miesto nebolo udelené)

OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
Karol Herian: Keď sa čaká na whisky
Miloš Karásek: Perón
Pavol Klesa: Hra
Jozef Timčák: Trochu smrti nikoho nezabije
Študra Zmiroč: Recycle or die

 

DRÁMA 2001

POČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
18

VÍŤAZNÝ TEXT:
Eva Maliti-Fraňová: Krcheň Nesmrteľný

OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
Marek Godovič: Jeho zle ohlásená smrť
Viliam Klimáček: Lara 
Roman Olekšák: Negativisti 
Peter Pavlac: Deus ex machina

 

DRÁMA 2000

PPOČET PRIHLÁSENÝCH TEXTOV: 
35

VÍŤAZNÝ TEXT:
Viliam Klimáček: Rozkvitli sekery
Silvester Lavrík: Uschni, láska moja


OSTATNÉ FINÁLOVÉ TEXTY:
Jana Bodnárová: Sobotná noc
Peter Borszék: Eutanázia
Viliam Klimáček: Je dobré vycítiť
Jana Liptáková - Andrej Ferko: Jedného sviežeho rána
František Malec: Hlúpy Jano
Roman Olekšák: Niečoho viac niečoho menej
Peter Pavlac: Vernisáž v pasáži
Ján Štepita: Vo veži

Súťaž Dráma - archív

A
A
A